Benimle gelmek ister misin? Bu soruyu hayatım boyunca sadece beş kişiye sordum. Olayın özü şuydu; Hayatımda tek olmak istediklerini söylemişlerdi. Sonuç, hiç kimse, hiçbiri gelmedi. Tüm dünya beni takip ederken, evren dileklerimi sorarken, onlar gelmediler. Bende dilemedim hiçbir şey! Sormaya devam edebilirim diye düşündüm.

İdealist bir insanın, gelecekte amaçladığına ulaştığını bir düşünsenize. Muhtemelen geçmişe dönüp kendisini yok ederdi. Çünkü; Bir idealiniz varsa, lanet bir döngü yarattınız demektir! Sizi yutan o boşluk, mutlaka başladığı yere geri dönecektir.

Örnek verelim. Diyelim ki siz bir kahraman olmak istiyorsunuz ve amacınız tüm insanlığı kurtarmak! Bir kahraman olmak için katilleri öldürürsünüz. Ne yaparsanız yapın bazı insanları kurtarmak için bazı insanları katledersiniz. Bu durumda bu tip bir ideali gerçekleştirmek için girdiğiniz döngüde haklı olabileceğiniz tek şey bir katilin yaşam amacını seçtiğidir. İdealinize sokayım!

-Benimle Gelmek İster misin?-

Eğer yukarıdaki formülü anladıysanız. Size çok daha önemli bir şey göstermek istiyorum.

Canı olan tüm o yaratıklar, kendi kuyruklarını kovalar. Ben yalnız kalmayı asla başaramadım. Bunun bu kadar vakit alacağını hiç tahmin etmemiştim. En önemli, en güçlü yıllarımı bazı birliktelikler için çöpe atmıştım. Sandım ki, onlarla birlikte olmak beni güçlendirecek. Sandım ki, bu zayıflıklara onlar destek olacak. Sonuç olarak evet, her aştığım zayıflığın sonucunda tek başıma kaldım. Bir nevi onları feda edecek gücü göstermekti mesele. Çünkü çok daha başka bir yol varmış benim önümde. Kendim olmakmış bu.

Bir kimliğimin olması, bir anlamı aramam, yoğun bir aydınlığın o kocaman karanlığı kabul etmesi gerekiyormuş!

Benimle gelmeyin! Artık soru sormaktan vazgeçiyorum. Olayın özü şu; hayatımda tek olmak istiyorum. Sonuç, hiç kimse, hiçbiri olmasa da. Tüm dünya beni takip ederken, evren dileklerimi sorarken, sadece bağımsızlık diliyorum. Özgür olmaktan başka hiçbir dileğim yok!

Size göstermek istediğim şey; sizinle teması olan her şeyin sizi oluşturduğudur. Gel de deseniz, gelme de deseniz onlar hep sizinle olacaklar. Kendiniz olmak böyle bir şeydir!

13.09.2019 tarihi otuz sekiz sene sonra ilk kez kendimi tek başıma bulduğum tarihtir. Her kim ki yanımda olmuş, benimle bir şeyler yaşamış, onlara milyonlarca kez minnettarım. Varlığınıza şükürler olsun!

Teşekkürler.

Mutlu Ereriş
Ruhsal Gelişim

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

32 COMMENTS

  1. Yaşamışlık, birikmişlik güzel şey, deneyimi acı anlar kimi zaman ama sanırım böyle bir şey yaşamak. Samimi bir yazıydı. Eline sağlık.

  2. Yazınızı (Bemimle Gelmek İster misin?) az önce bir daha okudum. Altını çizdiğim cümlelerden biri de şu : “Her kim ki yanımda olmuş, benimle bir şeyler yaşamış, onlara milyonlarca kez minnettarım. Varlığınıza şükürler olsun!” Ah, evettttt şükürler olsun. Bir dolu şey, bir dolu nesne, bir dolu beden var bende, benden dışarı…

  3. Yüreğinin götürdüğü yere gidiyorsa bir dost; ben de varım diye haykırırım… Anladım ki; Dostum! Sen yüreğinin istikametindesin… Sen yürümene bak… Yanındayım diyen olmazsam bırak beni be dost…

  4. O bereketli ve dingin kovuğa hoşgeldin. Ben nicedir yan taraftakinde ikamet ediyorum, biraz dar ama pek tekin. İnsanın kendi yalnızlığıyla kurduğu dostluğun benzeri yok bencileyin. En beter halimize katlanır, kıskançlık bilmez. Eee Tanrı’dan daha ne isteyelim? :))

  5. Çok beğenmekle birlikte bir ara bu yazıyı ben yazmışım gibi hissettirdi, bu his baya iyi geldi sabahın dördünde. Kalemine sağlık 🌿

Neden yorum yapmıyorsun?