-İlik-

İliklerimi çalmanın tek yolu budur!

Ve, bu iskeletim de bir anahtarlık gibi.
Ve, bu kırılan kemiklerimin sesi.
Ve sürekli, bu yeterince kötü değil derler.

Buna hikayenin dekoru deniyor! Elinde tüfekle, salonun ortasına dikilmiş, nişan bile alamadan duruyorsun. Aklından geçense henüz burada ruhunu teslim eden hiç kimse olmamış. Ama zamanı geliyor olmalı! Bunca ruhsuz, bu koca dumanın içinde ne yapıyor hah! Organik tiyatro oyunu gibisiniz hepiniz, tetiği perdeler açılmadan çekmeliyim!

Ve o akşam üzeri gölgesi, yanaklarımı sıyırmalı.
Ve beni anlıyor musunuz?

Artık önemsemiyorum!

Kıyafetinin içinde, beni çıldırtan bir şey var. Ama ben kıyafetlerimi bulamıyorum. O sırada yüzümü kapatan ve saçlarımı kuzeye doğru savuran, şu kara yele kapılıyorum. Düşkünlük her bedeni saran, ani bir yorgunluk belirtisiyken yani. (Yaşlanmaktan ileri geldiği söylenir. Fakat, bazı zamanlar düşmek, çok daha zevkli bir şeydir.)

Etrafta seks yaparken, çığlık atarsınız. Çeyrek mil boyunca sürüklenmiş bir balina kadar mutlu olabilirsiniz. Ama, doğal pamuk ipliğinden yapılmış elbiseleriniz yırtılırken, tecavüze uğrayan okyanus kadar olamazsınız hiçbiriniz! Herhangi bir boğaza boşalıyormuş ya da boğuluyormuş taklidi yapmanız hiç hoş değildir üstelik. Gelecekten gelen mukaddes emanetleri veya insan yapımı sanat eserlerini, ağzınızın ucundan kaçırdığınız an bitersiniz demek istiyorum.

-İlik-

Salyalarınıza hakim olun artık!

İliklerimi çalmanın tek yolu budur!

Ve kafamdaki delikten sızdı;

Düşüncelerim ininde parti verirken yıldızlara doğru yükseliyoruz. Yukarı çıkarken, insan eli değmemiş, alerji yaratmayan her ne varsa, sanki insanın 400 kilo geldiği yeryüzünde, sadece bunlar var. Hüzünlü bir müzik dinlemek istiyorum. Balinalar kadar mutlu, salyalarım kadar kalıcı demek istedim.

Ve bu yeterince kötü değil!

Mutlu Ereriş
Edebiyat

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

9 COMMENTS

   • Eyvallah… Ben de yazılarını tanıdığıma memnunum. Zira cesurca kendi sesiyle, tarzını ortaya koyarak konuşmaya kalkışan insanlara rastlamak zor. Naçizane ben için öncelik bu.

    • Eyvallah… Uzun zaman dünyevi bir sansüre maruz kalmıştım. Yayın yasağını artık kafaya takmadığımı bende fark ettim. Bu yüzden seninde öncelik verdiğin bu konu. Daha güçlü hissetmeme sebep oluyor. Keyf olsun Chao!

   • Yazılarını yeni okuaya başladım, detaylı bir tarif zor. ama bu yazı için konuşmak gerekirse: Etrafta seks yaparken, çığlık atarsınız. Çeyrek mil boyunca sürüklenmiş bir balina kadar mutlu olabilirsiniz. Ama, doğal pamuk ipliğinden yapılmış elbiseleriniz yırtılırken, tecavüze uğrayan okyanus kadar olamazsınız hiçbiriniz! Herhangi bir boğaza boşalıyormuş ya da boğuluyormuş taklidi yapmanız hiç hoş değildir üstelik. Gelecekten gelen mukaddes emanetleri veya insan yapımı sanat eserlerini, ağzınızın ucundan kaçırdığınız an bitersiniz demek istiyorum.
    Bu paragraf etkileyici. kelimeler, sertlik, taciz edici, hoş.

Neden yorum yapmıyorsun?