ilik

ilik

İliklerimi çalmanın tek yolu budur!

Ve, bu iskeletim de bir anahtarlık gibi.
Ve, bu kırılan kemiklerimin sesi.
Ve sürekli, bu yeterince kötü değil derler.

Buna hikayenin dekoru deniyor! Elinde tüfekle, salonun ortasına dikilmiş, nişan bile alamadan duruyorsun. Aklından geçense henüz burada ruhunu teslim eden hiç kimse olmamış. Ama zamanı geliyor olmalı! Bunca ruhsuz, bu koca dumanın içinde ne yapıyor hah! Organik tiyatro oyunu gibisiniz hepiniz, tetiği perdeler açılmadan çekmeliyim!

Ve o akşam üzeri gölgesi, yanaklarımı sıyırmalı.
Ve beni anlıyor musunuz?

Artık önemsemiyorum!

Kıyafetinin içinde, beni çıldırtan bir şey var. Ama ben kıyafetlerimi bulamıyorum. O sırada yüzümü kapatan ve saçlarımı kuzeye doğru savuran, şu kara yele kapılıyorum. Düşkünlük her bedeni saran, ani bir yorgunluk belirtisiyken yani. (Yaşlanmaktan ileri geldiği söylenir. Fakat, bazı zamanlar düşmek, çok daha zevkli bir şeydir.)

Etrafta seks yaparken, çığlık atarsınız. Çeyrek mil boyunca sürüklenmiş bir balina kadar mutlu olabilirsiniz. Ama, doğal pamuk ipliğinden yapılmış elbiseleriniz yırtılırken, tecavüze uğrayan okyanus kadar olamazsınız hiçbiriniz! Herhangi bir boğaza boşalıyormuş ya da boğuluyormuş taklidi yapmanız hiç hoş değildir üstelik. Gelecekten gelen mukaddes emanetleri veya insan yapımı sanat eserlerini, ağzınızın ucundan kaçırdığınız an bitersiniz demek istiyorum.

ilik
Salyalarınıza hakim olun artık!

İliklerimi çalmanın tek yolu budur!

Ve kafamdaki delikten sızdı;

Düşüncelerim ininde parti verirken yıldızlara doğru yükseliyoruz. Yukarı çıkarken, insan eli değmemiş, alerji yaratmayan her ne varsa, sanki insanın 400 kilo geldiği yeryüzünde, sadece bunlar var. Hüzünlü bir müzik dinlemek istiyorum. Balinalar kadar mutlu, salyalarım kadar kalıcı demek istedim.

Ve bu yeterince kötü değil!

YAZAN: MUTLU ERERİŞ

Edebiyat kategorisine buradan ulaşabilirsiniz!

ilik

9 thoughts on “ilik

 1. sinchao dedi ki:

  Öldürmeyen sürekli sızının neden olduğu incelikle öfkenin harmanlandığı bir sesi var yazılarının.

  1. mutlu dedi ki:

   Çok teşekkür ederim! Yorum için. Son zamanlarda bana büyük destek oldun, Chao! İyki rastladım sana. Çok değerli bu sağol!

   1. sinchao dedi ki:

    Eyvallah… Ben de yazılarını tanıdığıma memnunum. Zira cesurca kendi sesiyle, tarzını ortaya koyarak konuşmaya kalkışan insanlara rastlamak zor. Naçizane ben için öncelik bu.

    1. mutlu dedi ki:

     Eyvallah… Uzun zaman dünyevi bir sansüre maruz kalmıştım. Yayın yasağını artık kafaya takmadığımı bende fark ettim. Bu yüzden seninde öncelik verdiğin bu konu. Daha güçlü hissetmeme sebep oluyor. Keyf olsun Chao!

 2. sercemsworld dedi ki:

  etkileyici…

  1. mutlu dedi ki:

   Tarif etsen?

   1. sercemsworld dedi ki:

    Yazılarını yeni okuaya başladım, detaylı bir tarif zor. ama bu yazı için konuşmak gerekirse: Etrafta seks yaparken, çığlık atarsınız. Çeyrek mil boyunca sürüklenmiş bir balina kadar mutlu olabilirsiniz. Ama, doğal pamuk ipliğinden yapılmış elbiseleriniz yırtılırken, tecavüze uğrayan okyanus kadar olamazsınız hiçbiriniz! Herhangi bir boğaza boşalıyormuş ya da boğuluyormuş taklidi yapmanız hiç hoş değildir üstelik. Gelecekten gelen mukaddes emanetleri veya insan yapımı sanat eserlerini, ağzınızın ucundan kaçırdığınız an bitersiniz demek istiyorum.
    Bu paragraf etkileyici. kelimeler, sertlik, taciz edici, hoş.

    1. mutlu dedi ki:

     teşekkür ederim. sana etkileyici geleni yazı çerçevesinde anlamak istemiştim ve anladım. Çok sağol. Keyf olsun! 🙂

     1. sercemsworld dedi ki:

      ne demek, yeni çalışmalarını bekliyorum 🙂

Bir Cevap Yazın