Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim için insan kendi kendine kalınca, inanın bana çok ama çok çabuk ilerliyor. Tabi ki bütün herkes bunu yapmalı! Bu herkes için en uygun olanı gibi iddialı cümleler sarf etmeyeceğim sizlere! Bu sadece bir başlangıç ve bir süredir kendimi izleme fırsatı bulduğum bir süreçten geçiyorum!

Biliyor musunuz? Yapacaklarımın hepsini tamamladığımda bana bir dakika bile kalmadığını fark ettim. Sahip olduğum bütün zamanı kendim olarak geçirsem bile, hala kendimi eksik hissediyorum. İnsan tam olarak ne yapmak istediğini hiç bilemiyor bunu düşünmek ve bunu hazmetmek bile bazen çok bunaltıcı ve içinden çıkılmaz bir hal, alabiliyor.

Sadece şunu iyi anladığımı söyleyebilirim. Kimsenin zamanını çalmamak en iyisi! İçimdeki çocuğun keyfine bakması için onu ortaya çıkardığımda, zamanın nasıl geçtiğini hiç anlayamıyorum. Özgürlük mavi renginden, koyu lacivert ‘e sonra da daha ıssız olan bir çöle dönüşüyor. Tamamen pozitif düşünerek hayal kurduğumda ise bütün realistler sanat için sanat yapmaktan, aşk için kanat takmaktan bahsediyorlar.

Kişisel Gelişim

Yeteneklerinizi bilip, onları ne kadar az kullandığınızı fark etseniz. Kendinizi nasıl hissederdiniz?

Bütün bu yetenekleri kazanmak için harcadığım zaman bu yetenekleri kullanmadığım zamanın yüzde biri kadardı.

Yani okyanusun ortasında yaşayan gümüş sırtlı mavi balina hikayesi anlatabilecek hayal gücüne sahiptim! Ama Bill Gates patronumdu.

Kendinize ciddi şekilde şans vermelisiniz!

Çünkü ne ekerseniz onu biçersiniz!

Ektiğin her şeyi mi biçersin arkadaş? Şimdi durup bir sürü karar vermeliyim. Kabul ettiklerim, etmediklerim, değerlerim, ahlak anlayışım ve daha bir sürü şey.

Matarada kalan son damla, ruhuma damladı. Doya doya içtim bende, pek zamanım kalmadı. Uzakta ufuk var dediler. Çabam kalmadı!

Yolculuk başlayınca inanın bana, hiç bir tasanız kalmıyor!

Hoş Kalın

Mutlu Ereriş
Ruhsal Gelişim

- Advertisement -spot_img

2 YORUMLAR

  1. #Swahip olduğum bütün zamanı kendim olarak geçirsem bile, hala kendimi eksik hissediyorum. İnsan tam olarak ne yapmak istediğini hiç bilemiyor bunu düşünmek ve bunu hazmetmek bile bazen çok bunaltıcı ve içinden çıkılmaz bir hal, alabiliyor.”

    Elektronlar aşkına!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Read More

Recent