Meditasyon Rehberi

13
1332
Meditasyon Rehberi
Meditasyon Rehberi - Ruhsal Gelişim

-Meditasyon Rehberi-

Merhaba, ruhunuzla yeterince ilgileniyor musunuz? Bu tip konulara nasıl yaklaştığınızı pek bilmiyorum.. Lakin uzun süredir deneyimlemekte olduğum meditasyon aracını hayatımdaki tüm dönüşümler için nasıl kullandığımı sizlerle paylaşmak istedim.. Çok faydasını gördüğümü söylemek isterim.. Lakin bu kişiye özel ve “inançla” ilgili bir konu olduğu için sadece sistemi tarif etmek istiyorum.. Görsel ve ses olarak farkındalığınızı arttırması için bu yazıya benimde kullandığım bir video ekleyeceğim.. Bunu deneyimlemek ise tamamen size kalmış..

Umarım size de bana olduğu gibi bir çok faydası olur..

Meditasyon sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bana göre ne olursa olsun nefes almaya devam etmek ve hissettiğiniz her ne ise onun size ulaşmasına izin vermektir..

Genelde, sırt üstü biçimde yatağıma uzanarak, sessiz ve ılık bir ortamda meditasyon yapıyorum.. Derin bir nefes alıp gözlerimi kapatıyorum.. Daha sonra da nefesime odaklanıyorum.. Başlangıçta derin bir nefes alıp diyaframımı doldururken zamanla göğüs kafesimi dolduracak kadar büyük nefesler almaya devam ediyorum.. Burun yoluyla nefes almaya, ağız yoluyla da nefes vermeye dikkat ediyorum.. (Hızlı nefes almak iyidir ya da yavaş yavaş nefes alın gibi bir şey yok..) Lakin aldığınız nefesin tüm vücudunuza sirayet ettiğini sizde hemen hissedeceksiniz zaten.. Bu yüzden konu kendi ritminizde, ve tarif edilen şekilde derin nefesler almayı unutmadan yola devam etmek, hepsi bu..

-Meditasyon Rehberi-

Ben aslında bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.. Dediğim gibi sadece size ait bir süreç olduğu için durumu tanımlayarak sizi yanlış yöne sevk etmek istemem.. Yine de bende yarattığı etkiyi size tarif edebilirsem eminim ki sizde bu şifalı çalışmadan faydalanmak istersiniz..

Siz de bilirsiniz.. Hayatta, birçok kişi kendini bulmak için oradan oraya savrulur ve bu süreç o kişilerin hayatında devamlı olarak aktiftir.. Zihninizde sizi durmadan sabote eden, zihninize adeta kazınmış bazı bilgiler vardır ve belli bir zaman sonra bu bilgileri güncellemek gerekir..

Bu gereksiz bilgiler, inançlar, istekler artık ihtiyacınız olmayan bir sürü fikir vb.. Çevrenizden, ailenizden, iş ortamınızdan ya da etkileşimlerinizden kaynaklıdır.. Hangisi bize ait yani öz hangisi bizim değil, buna karar vermeniz çok önemlidir..

Örneğin: Babanız (Erkek) siz çocukken Annenize (Kadın) kötü davranıyordu.. Babanıza neden böyle yaptığını sordunuz.. Kadınlar değersizdir dedi.. Annenize sordunuz.. Normal dedi.. Siz de bir erkek çocuğu olarak karar verdiniz.. Kadınlar değersizdir ve bu normaldir.. Bu kayıtla yaşamınıza devam ederken değer vermediğiniz kadınlar size neler yapar ve siz bu durumda ne deneyimlersiniz bir düşünün.. Bakın işte girdap gibi bir döngünüz oldu.. Öğrenmeden asla çıkmayacağınız bi döngü.. Bazı inançlara göre defalarca bu döngü için hayata gelmeye devam ediyoruz.. O derece yani bir düşünün! Ya kaydı sileceksiniz ya da bu şekilde hayatınıza öfke ile “neden istediğim gibi olmuyor” sorusunu sormaya devam edeceksiniz.. Herkes size cevap verir aslında ama gerçek cevap sizin özünüzde yatar.. Bulmak için kendiniz olmayı bıraktığınız o yeri, yani bu işin kökenini bulmalısınız..  (Bu basit bir örnek çoğaltılabilir.. Lakin amacım meditasyonun faydası olduğu için derinliğine inmiyorum..)

İnsanın karar verme otoritesi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.. Bazıları duygusal otoriteye sahipken bazıları ise kocaman bir kalbe sahiptir.. Ayrıca iç güdülerini takip eden insanlarda bolcadır.. Bu durumu bence çok iyi kavramak gerekiyor.. Sahip olduğumuz otoriteye başvurmak yerine işi çoğu zaman zihnimize bırakırız (zaman kazanıyoruz hesapta).. Lakin bu yanlıştır.. Zihin karar veremez.. Öğrenilmiş çaresizliklerin bizi ele geçirmesine sebep olur.. Ruhunuzu sabote etmeye başlar.. İnanın bana ortalık karışmaya başlayacaktır.. Sorunlarda tabi ki çözülemediği için dağ gibi olacaklardır ve nasıl çözeceğinizi gerçekten uzun bir süre arayabilirsiniz.. Kısacası zihin karar verme merkezi değildir.. Zihin sadece kayıt cihazıdır.. Amacı ise güncel olan bilgiyi istediğiniz gibi işleyebilmenizi sağlamak, hepsi bu..

-Meditasyon Rehberi-

Her insanın düştüğü bu durum aslında bir çok kişi tarafından da ele alınmış bir durum.. Ben sadece sorunu hafifçe tarif etmek istedim.. Sınırlı kapasite ile kayıt yapan zihniniz en son kaydını muhtemelen oraya ergenliğinizde bıraktı.. Mekanizma güncellenmeden, yolu tıkayan o çöplerden kurtulamazsınız.. İşte meditasyon burada devreye alınabilir ve bu konuyu ilgilendiren tabi ki bir çok araçta mevcut, ama bence meditasyon epey etkili ve herkes tarafından uygulanabilir.. Umarım bu açıklamalar fayda göreceğiniz şeye dair size net bir bakış açısı sunmuştur..

Ne işe yarıyor bu meditasyon diyorsanız.. Bakış açınızı geliştirmek ve bir nevi zihin jimnastiği yaparak kendi öz benliğinizi ortaya çıkarmak gibi bir tanımlama yapabiliriz.. Oldukça etkili bir araç ve başta sözünü ettiğim “inanır mısınız” konusu asla yanlış anlaşılmasın.. Bilim bu süreci artık noktası virgülüne kabul ediyor.. Bu etkinlik kesinlikle faydalıdır!

Belli bir süre meditasyon yaptıktan sonra içimdeki çocuğun halini hem soyut hem de somut anlamda görebilmeyi başardım.. Hangi bilgiler özümden hangisi sonradan öğrenilmiş, bu bilgiler işe yarıyor mu yoksa yaramıyor mu hepsini ayırt edebildim.. En güzeli de derler ya kendimi buldum!

Hatta şöyle bir mucize paylaşabilirim.. “Son zamanlarda yaratmak istediğim tüm dileklerim ışık hızında oldu”.. Netlik sağlandığında hayatınız, bununla birlikte akıp çok güzel bir şekilde ilerliyor.. Yaptığım şeyi de size tarif etmek istedim işte.. Hadi başlayalım..

-Meditasyon Rehberi-

Yaratma örnekleri:

Kariyer Yarat; (isteğini detaylı olarak anlat her zaman ekleme çıkarma yapabilirsin)

• Yüksek benliğim, bana en uygun olan kariyer hayatını yaratmak istiyorum ve bunun ne zaman, nasıl ve nerede olacağını sana bırakıyorum..

Kendi özgün ifademle yarattığım yazılar, sesler, videolar ve müzikler vasıtası ile sanatımı paylaşmak ve tanınmak istiyorum.. Tüm bu eserler vasıtası ile sınırsız bolluk ve bereket deneyimini yaşamak aynı zamanda ise çevremi geliştirmek ve dönüştürmek istiyorum.. Bu mesleği yerine getirirken genel olarak seyahat etmek, keşiflerde bulunmak, canlılığa katılmak, ve yüksek bilince katkıda bulunmak istiyorum.. Ürettiklerimden doğan sınırsız bereketi etkileşim kurabildiğim tüm canlılarla adilce paylaşmak gibi bir amacım var.. Kariyer amacım doğrultusunda ilerlerken bana verilen tüm yetenekleri sonuna kadar kullanmak ve sevgiyle yaşayacağım tüm deneyimlere korkusuzca bağlanarak ilerlemek istiyorum..

Yurt dışında sakin, sessiz ve akışta deneyimler olmasını tercih ediyorum.. Maddi konularda istikrarlı destek sağlayan bir kariyerim olmasını çok istiyorum.. Bu genel anlamda rehberlik, organizasyon, seminerler vermek, müzik yapmak, kitap yazmak, yaymak ve yayınlamak gibi etkinliklerden oluşabilir..

Aşk Yarat; (isteğini detaylı olarak anlat her zaman ekleme çıkarma yapabilirsin)

• Yüksek benliğim, bana en uygun olan aşk ilişkisini yaratmak istiyorum ve bunun ne zaman, nasıl ve nerede olacağını sana bırakıyorum..

Kendim olmaktan korkmadığım ve kendimi ifade etmekten çekinmediğim, kocaman bir sevgiye sahip, çok özel bir ilişki deneyimlemek istiyorum.. Yalansız, dürüst ve sahip olduğum yaşam amacına uygun bir ilişki olmasını çok istiyorum. Bu ilişkinin beni sınırsız desteklemesini, koşulsuz olmasını en önemlisi de kalpten gelmesini istiyorum.. Birlikte büyüme bilinci, birlikten doğan güç bilinci, mutluluk ile tatmin olmak konusunu ayırt edebilme bilinci gibi özelliklere sahip bir eş olmasını tercih ederim.. Kararlı, dengeli, ne istediğini bilen ve gerçekten yaşam enerjisiyle dolu bir eş olmasını tercih ederim.. Girişken, neşeli, dünyevi dertlerden arınmış birisi olmalı.. Her açıdan zengin, bakımlı ve en önemlisi ruhsal olarak güclü bir birey olmalı.. Çevresi geniş ve zamanını kontrol etmeyi bilen biri olmalı.. Güzel, çekici ve etkileyici olmalı.. Temiz, şevkatli ve özel bir iradeye sahip olmalı..

Yaşamak istediğiniz deneyimi meditasyon sırasında yukarıdaki gibi detaylı olarak (zamanını videoda göreceksiniz..) istemek ve tarif etmek gerekiyor..

-Meditasyon Rehberi-

Duygu durum örnekleri:

Kariyer Yaratıldı; (gerçekleştiğinde nasıl olurdun ne hissederdin)

Yukarıda belirttiğim kariyer hedefim gerçekleştiğinde yaşam amacımda gerçekleşmiş olacak.. Kendimi nasıl hissederdim sizce.. Çoşku dolu, üretken, sınırsız, özgür, bağımsız, sevgi dolu ve tatmin olmuş hissederdim.. Peki o sırada neler yapıyor olurdum.. İmza veriyor, kitabım hakkında sölyeşilerde bulunuyor.. Arabamla gezmeye çıkıyor.. Ve dünyayı daha çok keşfetmek istiyor olurdum.. Birlikten aldığımı birliğe akıtmış olurdum.. Yani meditasyon sırasında bariz şekilde hissettiğiniz içinizdeki canlı var ya onu tiretecek kadar neşeli olurdum.. Ruhum ışıldardı..

Aşk Yaratıldı; (gerçekleştiğinde nasıl olurdun ne hissederdin)

Yukarıda belirttiğim aşk ilişkisi gerçekleştiğinde kendimi nasıl hissederdim sizce.. Bütünlenmiş, kendini gerçekten çok seven, canlı cansız tüm varlıklarla barışık, hamağın ve güneşin tadını çıkarmayı da hayatın zorluklarını aşmayı da paylaşabilmeyi de başarmış ve faydalı olmuş hissederdim..

Bu kısımları şöyle hayal etmeniz gerekiyor.. (OLMUŞ GİBİ) eğer rotanızdan şaşarsanız odağınızda her zaman tarif ettiğiniz bu hayaller olsun!

Bu yaratımları örnek olarak paylaştım.. Dediğim gibi sizde kendi isteklerinizi bu şekilde detaylandırabilirsiniz.. Kişi ya da olaylar için meditasyon yapabilirsiniz.. Yani hali hazırda ters giden durumları akışına geri kazandırabilirsiniz.. İstediğiniz her şeyi yaratabilirsiniz.. Her gün düzenli yapıldığında şaşıracağınız çok şey olacak ve olanlara çok çoşkulu tepkiler vereceksiniz.. Güzel bir alışkanlık kazanacağınız bence kesin.. Lütfen deneyin!

-Meditasyon Rehberi-

Dipnot: Özünüz ne istediğini, nasıl yaratacağını, neyi kullananacağını, araçlarınızı, yeteneklerinizı, sevgiye olan katkınızı, yolunuzu yani kısacası sizi siz yapan her şeyi bilir.. Ona sorduğunuz da siz de göreceksiniz, her şey çok nettir.. Tek sorunumuz çok duyarlı bir bedende seyahat ediyor olmamız ve teknolojinin işleri aşırı hızlandırması.. Yolunuzu bulmak istiyorsanız kendinizle tanışın.. Özünüze ulaşın.. Umarım siz de benim gibi ruhunuzla iletişim kurmayı dener ve çok seversiniz!

Ve son olarak; (BUNU ASLA UNUTMAYIN VE KABUL EDİN!)

“Hayatımın her anını bilinçli olarak ben yaratıyorum ve istemediğim her şeyi değiştirme gücüne sahibim.. Unutma! Dünya bir aynadır ve içinde ne varsa onu yansıtır! Bu yüzden sen değiştiğinde her şey değişir..”

Teşekkürler..

Mutlu Ereriş
Ruhsal Gelişim

13 YORUMLAR

  1. Bokumda boncuk bulsam bu kadar sevinmezdim hesabı senin yazılar ilaç gibi Mutluuuu iyi ki arada bir de olsa ugruyorsun bizi sevindiriyorsun ohhhm namaste 😂😂🧘 bu arada hiperaktif olduğum için meditasyon ve yoga cıks hiç bana göre değil sevgilerrr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here