Sen Kimsin?

0
290
Sen Kimsin
Sen Kimsin - Ruhsal Gelişim

Peki sen kimsin?

Sen aslında kimsin? Kendini tanıyor musun? Gerçekten neye ihtiyacın var biliyor musun? Kendini tanımak neye ihtiyacın olduğunu ve neye ihtiyacın olmadığını bilebilmektir. Bu çok önemli bir bilgi ve hatta bana göre bilgeliktir. 

Hayatta yaptığın birçok şey, eksikliğini hissettiğin ya da sana iyi geleceğini düşündüğün için yaptığın şeylerdir. Ama kendini tanımıyorsan, belki ilaç diye yaptığın şey sana en çok zarar verendir. Yakından bakınca anlayamayabilirsin kendini. Kendine dışarıdan bakman lazım! Birazcıkta olsa kendini tanıyabilmek için bakış açını değiştirmelisin.

Kendini tanımak uzun bir yol, sana sadece başlangıç için bazı ipuçları vereceğim. Sakın korkma olur mu? Buna zaman ayırmanı diliyorum. Yaşamını dönüştürmek için elinden ne geliyorsa ortaya koymalısın ve değişime izin vermelisin! Kendini tanımanın olağanüstü bir farkındalık yaratacağını ve seni çok mutlu edeceğini kendimden biliyorum.

Sen Kimsin? Kendini Tanıma Yolu

Kendini Tanımıyorsan

Sana bazı sorular soracağım, sende bu soruları kendine sormalısın. Kimsenin olmadığı bir zaman bu soruları kendince cevaplamalısın. Bir nevi kendinle sohbet edeceksin, onu tanımak için ona sorular soracaksın.

  • Şöyle bir düşün bakalım, ne yaparken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsun, kendini canlanmış, üretken ve mutlu hissediyorsun?
  • Çok yorgunsun, moralin bozuk. Böyle durumlarda bile neyi yapmaktan zevk alırsın?
  • Birisi sana hiç istemediğin şeyler yapıyor ya da yaptırıyor? Nasıl hissedersin, nasıl tepki verirsin?
  • Diyelim işinden ya da ilişkinden hiç memnun değilsin. Ama bir türlü de bırakmıyorsun. Seni bırakmaktan, uzaklaşmaktan alıkoyan şey nedir?
  • Sen bu dünyadan uçup gittiğinde, geride nasıl bir iz bırakmak istiyorsun?
  • Sahip olduğun özellikleri bir eşya gibi düşün ve listesini yap. Yardımsever, hırslı, kıskanç, tembel. Yapabildiğin kadar uzun bir liste yap. Bu eşyalardan hangileri çok değerli, hangileri sana zarar veriyor ve kurtulman gerekli?
  • Eğer kendini seni tanıyan insanlara sorsaydın, senin hakkında iyi ve kötü olarak neler söylerlerdi?
  • Sen uyurken, gece yanına sihirli güçleri olan birisi geldi ve senin hayatındaki bütün problemleri çözdü. Ama senin bundan haberin yok. Sabah kalktığında neyin değiştiğini fark ederdin?

Konuşmak istersen buradayım!

Mutlu Ereriş
Ruhsal Gelişim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here