Teselli

0
289
Teselli
Teselli - Edebiyat

Teselli ediyorum kendimi. Uyanmak üzereyim biliyorum. Ama bazı şeyleri henüz olmadan fark etmek, berbat bir şey! Düşünsenize uyanmak üzeresiniz!

Öncelikle beni, şu birkaç dalı olan ağaçla karıştırmayın! Köklerimde bir avuç toprak yok ve bataklıkta yaşamıyorum, böyle düşünmeyin! Susuzluktan ölmüyorum! Heybetli gövdeme yaslanırken dikkatli olun yeter. Çünkü yaşayacaklarımız bundan ibaret.

O sırada saçlarımın arasından kızıl bir güneş doğdu ve gözlerimi kısarak batırdım o güneşi!

Ufukta karanlık bir gün vardı biliyorum ve bu berbat bir şeydi! Sabaha karşı uykum gelmeye başlarken, denizde kalabalıkların mırıltısına benzer öyle bir ses, ağaçlarda öyle bir telaş duydum ki, sanki kalbimi delip geçti. Birden, seks insanın aşkı bulamadığında elinde kalan tek teselli dedim.

Avunmak için yatakta hafifçe sola döndüm ve boşluk her zamankinden fazlaydı. Aldırma, zararsız bir deli olacakları önceden sezer diyerek, tekrar avuttum kendimi ve bugüne kadar tek bir hayalet bile görmedim ben!

Ama hikayeleri bilirsiniz. Kimisi, hikayeyi anlatanın ya da bir hikayesi olanın, o hikayeyi yaşadığını düşünür. Fakat ben tüm hikayelerin hayal ürünü olduğunu düşünüyorum. Dedim ya, bazı şeyleri daha olmadan fark etmek, kısacası bu kadar tecrübe, yaşanacak şeylerin azaldığını gösterir.

Sonra hayal etmeye başlarsın. Yaşamadan farkına vardıklarını yalan dolan anlatırsın ve en çokta şuna inanırsın. Ben yaşamamış olabilirim ama, orada birileri bunu hala yaşıyor. İşte yaşama sevinci verende bu!

Ah ne büyük ihanet! Yalanlarına inanan herkes bir kaç sıkıcı günü daha belki karşılar ama hikayenin sonu bellidir.

Yaşanacak hiç bir şey kalmamış!

Sonra tekrar edersin; Aldırma zararsız deliler olacakları önceden sezer diye. Hiç düşünmeden yaşamak ve olacakların farkına varamamak sadece hayal ederek yaşayanların yani çocukların bileceği iştir!

Hayal ederlerken tokat atarsanız! İlk sizi!
Öperseniz kendisini!
Hayal edemeyeceği bir şey yaparsanız, tüm dünyayı yok edersiniz!

Siz siz olun asla büyümeyin Ve aşkı bulamadığınız için çocuğunuzla teselli olmayı bir an önce bırakın demek istedim!

Mutlu Ereriş
Edebiyat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here