Yasak meyve yediniz ve hayat size bir milyar yıl önce bahşedildi!

Peki nasıl yaşayacağınızı biliyor musunuz? En uygun çatı gökyüzüdür! Göğe bakmak, nefes almak ve çığlık atmak gibi bir şeydir yaşamak! Sıcak yerlerde dolaşıp, soğukta beklersiniz! Aslına bakarsanız, soğukta dolaşmak çok iyidir! İçi ısınır insanın! 

Toprağın üzerinde küçük adımlarla ilerlersen! Gezgin! Emeklersen bebek! Koşarsan genç! Durduğunda ise, yaşlı olursun bu dünya da!

Kök salmak için yaşadıkça! Yuttuğun meyvenin hesabını verirsin!

böyle bir dünyanın cehennemi mi var? diye sorarsın kendine!

Ateş, küçük bir çöp parçasını parlatırken! Aniden yolunuzu aydınlatmaya başlar! Aleve dönüşüp içindeki karanlığı kusarken! Koca bir ormanı kucağına alır! Yangın olup yok olmayı seçtiğinde, dokunduğu her şeyi  küle çevirir!

Bu yüzden çiğ olan her şeyi kızartarak besleniriz! Bitkileri bile!

-Yasak Meyve-

Böyle bir dünyanın bir de cehennemi mi vardır!

Su birikintisinde hayat bulan organizmanın, tekrar suya ulaşma çabasını izliyorsunuz! Temizlenmek için çırpınan dünyanın bir su bardağı olduğunu biliyor muydunuz? Bence herkes bunu biliyor! Takma dişlerinizi geçirdiğiniz dünya kim olduğunuzu biliyor! Sizinle gargara yapmasına az kaldı!

Islanan sadece biz olmayacağız!

Çünkü; bardağın dolu tarafından bakmayı öğrenmelisiniz! Fırtınalı günlerin, sadece sevgiye muhtaç olduğunu göreceksiniz! Özgürlüklerin, küçük bir adımdan ibaret olduğunu hissedeceksiniz! Ölümlerin bir baltaya sap olmak için gerçekleştiğini fark edeceksiniz!

Tanrım lütfen bir şans daha diye yalvaracaksınız!

Çünkü bu dünyanın bir de cehennemi var!

Sizi kandıran sürüngenin daha önce ayakları vardı ama siz kendi ayağınızla bir sürüngene dönüşmek istediniz! Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor öyle değil mi? Bütün bunların sizinle ne ilgisi var hah? Bunlar başkalarının fikirleri, ben olsam asla hata yapmazdım diyor musunuz? Keşke seçme şansım olsaydı! Çok pişmanım diyor musunuz?

Günah ve hata arasında çok önemli bir fark vardır! Günah işlemeden önce, mutlaka seçim şansınız olur! Bir çok sevap kazanır, günahınızı bilirsiniz ama hata öyle değildir! Milyonlarca kez tekrar edebilir ve siz hatanızı hiç ama hiç fark etmeyebilirsiniz! Rüyada olmak gibidir!

Her gün aynı yatakta uyanıp, çok sıkıldım diye bağırırsınız! Hatalar yaparak ortamı renklendirir ve yeniden uykuya dalarsınız!

Benim size tavsiyem günahınızı bilerek yaşamanızdır!

Hatalarınıza sakın ha takılmayın! Yediğiniz meyvenin tadını çıkarmalısınız!

Çünkü bu dünya! Cennetin ta kendisidir!

Mutlu Ereriş
Edebiyat

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

5 COMMENTS

Neden yorum yapmıyorsun?