-Bölük Pörçük-

“Dünyayı değiştirebileceğinize inanacak kadar idealist olmanız bir bakıma devrimdir ama sonuçta kendinizden başka bir şeyi değiştiremeyeceğinizi anlarsınız!” Marilyn Manson

İlişkilere girmek ve bu ilişkilere kendimi adamak, başlangıçta oldukça iyi hissettiriyordu. Bir şato’da yaşayabilmek için tüm canlıların buna onay vermesi gerektiğini filan düşünüyordum. Aslında, çıraklıktan itibaren aldığım onaylar sayesinde birilerine kendimi ispatlamaktan öteye geçememiştim ama kalfa ya da usta olsam bile onay almaya devam ediyor ve hep zor yolu seçmem gerektiğine inanıyordum.

Herkesi memnun etmek harika bir şey olmalıydı!

Kaç kişi olduk bu hayatta? Hangi yıllarda yaşadık? Daha ne olabilirdik? Bilmiyorum… Hayatım boyunca uğultusunu damarlarımda hissettiğimi biliyorum ve şu kalabalıktan kendimi asla alamadığımı… Neyse, artık işler biraz daha farklıydı.

Hayatta yalnız olduğumu söyleyen insanlarla birlikte olmaya özen gösteriyordum. Onları asla yalnız bırakmıyordum. Ne kadar bencil insan varsa hep onları seçiyordum.  Düşünemeyenler, alınganlar, duygusallar ve kaybedenler, asla yalnız kalamazdı bence. Hem onlar da beni yalnız bırakmazdı!

-Bölük Pörçük-

Aslında bu şato’da yaşabilmek için tüm o canlılara onay vermem gerekiyordu. Bu inanca körü körüne bağlanmıştım. Bu berbat fikirleri zihnimden uzaklaştıramıyordum. Tüm bu ilişkilere açık olmak, bütün enerjimi tüketiyordu.Babam beni kandırmıştı. Annem, eşim, çocuklar hatta iş arkadaşlarım beni kandırıyordu. Durmadan nefes alıp, aldığım nefesi unutuyordum.

Ben de aklımdan geçen en kolay yolu seçiverdim. Kendimden başka kimsenin olmadığı bir hayat yaşamaya karar verdim ve bakın işler nasıl da değişiverdi…

Çok fazla arkadaş edindiğimi bu kararı verir vermez anladım. Ben arkadaş canlısıyım” “Çok seçkin arkadaşlarım vardiyenlerle bile arkadaştım! Tek başınıza kaldığınızda sizi asla yalnız bırakmıyorlardı! Aslında yanınızda kimse yoksa tüm arkadaşlarınız için çok özel oluyorsunuz. İnsanlar tek eşli olmayı seviyor!

Paylaşmak, çoğaltmak, gerçekten sevmek ya da sevmediğini söyleyebilmek, evet tek bir insan için mümkün olabiliyor.

Kendimi değiştirmek, dünyanın değişmeyeceğine inandığımdan beri anlamını yitirdi!

Ben de aklımdan geçen en kolay şeyi yapmaya karar verdim. “Başarılı olmak için, kendinize birtakım amaçlar belirleyip bunların peşinden gitmeniz ve asla, ‘yapardım, ederdim, yapacaktım’cı olmamanız yeterli. O zaman bu şeyi gerçekten yapmışsınız demektir.” Palahniuk

Mutlu Ereriş
Edebiyat

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

2 COMMENTS

  1. Dünyayı değiştirebileceğinize inanacak kadar idealist olmanız bir bakıma devrimdir ama sonuçta kendinizden başka bir şeyi değiştiremeyeceğinizi anlarsınız!” Beceremediğim bir konu. Keşke yapmak da okuyup anlamak kadar kolay olsaydı.

    • Önce niyet ediyorsun.. Sonra ilk adım 2.3.4 derken bir bakmışsın sen artık eski sen değilsin.. arada geçen süreye çok odaklandığın için sana beceremiyormuşsun gibi geliyor.. lakin.. aslında ne kadar çok değiştiğini artık sende biliyorsun 🙂

Neden yorum yapmıyorsun?