Güneşli Not

Güneşli Not! Gözümle gördüğüm, elimle tuttuğum ve gerçek dediğim şeylere bağlanır. Onlar için yaşar. Bu gerçeklikten ayrılmadan, yolumu bulmaya çalışırım dedi. Ben o sırada ona bakmıyordum. Ellerim bomboştu. Gerçek o bunu söyleyene kadar başka bir şeydi. Sonra, yine yolumu kaybettim!

Hayat bazen size her şeyi olduğu gibi kabul etmenizi söyler! Biraz tarif edelim! Akışına bırak ve sürüklendiğin yere doğru giderken güvende olduğuna emin ol! Bir nevi teslimiyet! Ne kadar bilge olursanız olun! Bu her canlı için kontrol dışı gerçekleşecektir!

Beklemek bazı canlılar için çok zordur. Özellikle girişken ve ateşli olanlar; bir de değişken ve havalı olanlar da zorlanıyormuş! Ben güneşe doğru ilerliyorum. Kahverengi çayırlarda gizlenmiş, yeşil tonlarda, boynu biraz bükük ve kısalmış toprak parçasına benziyorum!

Düzenli olarak içinizi ısıtacak şeylere, ıslanarak ulaşmaya çalışmak ve içinizi kurutan şeyin karanlık olduğunu fark edince de sıcacık güneşe sıkı sıkıya sarılmak. İşte bu; okyanusta minicik sandığa yuva kurmak gibi!

Hayat bazen size her şeyi kabul ettiriyor. Gözünüzle gördüğünüzü, elinizde tutuyorsunuz. Bunun için yaşıyor. Bu yolun dışına çıkamıyorsunuz. Sabretmek gerçekse, geçen zaman kazanç oluyor. Akışına bırakınca huzuru da buluyorsunuz! 

Güneşli Not!

Baharatlı, küçük bir bahçenin toprağına su götürüp, onu çamura dönüştürüyorsunuz! Hayat veriyorsunuz! Mis gibi kokuyor. Aşk bu kara parçasında hayat buluyor. Çiçekler organlarını toprağa bağışlıyor. Toprak yaşamı sımsıkı kucaklıyor. Bahar diye bir yaratık, güneşi kızdırmak için çimlerini seriyor salonun ortasına. Misafiriniz geliyor çimlere basa basa. Kocaman kahverengi bir gövdenin, gökyüzüne yolculuk ettiğine şahit oluyorsunuz.

Nefes aldıkça havaya girmeye, havaya girdikçe anlamaya, gözlerinizi kapadığınızda ise gerçeği görmeye başlıyorsunuz.

Uyum!

Uyum, gölgenizin belirginleşmesi ve karanlık tarafınızı aydınlatan güneşin peşinizde koşması demektir! 

Size bahşedilen güç!

“Olanı kabul ettiğinizde ve ona uyumlandığınızda başlayacak!”

NOT

Size bencil tanımı yapmak istiyorum!
“Yalnızca kendi çıkarını düşünen kimse anlamına gelir!”
Doğal olarak “İnsan genellikle bencil bir yaratıktır”
Ve felsefi olarak ise “insan eylemini ben’e dayandırandır”

Seçimlerinden dolayı hiç kimse eğer gerçekten seçmişse kayıp yaşamaz!

Başarısızlıkla sonuçlanan girişimleriniz sizin seçimlerinizden dolayı değil bir seçim yapmamanızdan dolayı kötü sonuçlandı! Bunu biliyorsanız asla bencillik etmezsiniz. Çünkü bencil olduğunuzda kayıp yaşamadığınız illüzyonu bugün her canlıyı ele geçirmişken, toprağa bir şeyler bağışlamanız sizi kurtarmaz!

Hayal kurarak geçirdiğim onca yılın ve ömrün ardından, hep şanslı olduğumu düşündüm. 36 yıl sonra bugün hala eylemlerimi ben’e dayandırdığım da geçmişe gidiyor olmam başarılı olmak içindi!

Ve artık organlarımı toprağa bağışlayacağım. Ektiğim bütün tohumlar birbir patlayacak birazdan. Güneş peşimde koşuyor. Ve hayatın, bunu kabul etme zamanı geldi!

Mutlu Ereriş
Ruhsal Gelişim

blank
Mutlu Ererişhttps://www.whereishuman.com/
Tüm amacım ruhumu gezdirmek ve hayalimin peşinden gidiyorum! Mutlu ben hepiniz hoşgeldiniz!
Önceki İçerikGüneş Günlüğü
Sonraki İçerikHuman Design Nedir?

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertismentspot_img

Instagram

Most Popular