-Yankı-

Hiç hata yapmıyorsam.
Hiçbir şey yapmıyorum-dur!

Hatta bazıları onları dinlemediğim için,
bana kızıyormuş galiba ya da öyle bir şey işte,
evet dinlemiyordum.

Çünkü tabiatta insanlara karşı,
son sözü söyleyebilecek tek şey,
yankıdır !

Mesela susuyorsam.
Konuşacak bir şey yoktur!

Hatta bazıları onlara cevap vermediğim için,
bana kızabilir yada buna benzer bir şey işte,
ama susmakta bir cevaptır.

-Yankı-

Bilirsiniz, sorular ve sessizlik!
Şu an tüm sorularınızı cevaplıyorum bence.
İsterseniz son sözü yankıya bırakalım.

Bir olgunun çevrede uyandırdığı duyguya,
beni rahatsız etmiyorsa yankı denir!
Rahatsız ediyorsa, bana çarpıp geri dönmüş demektir!
Hiçbir fikrim yoksa, tabiat size son sözünü söylüyordur.

Umurumda bile değil !

Zaman okyanus gibidir, kıyılarımda biter!
Sonra kaybolurum derin bir yerde!

Mutlu Ereriş
Şiir

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak.

23 COMMENTS

 1. “Bir olgunun çevrede uyandırdığı duyguya,
  beni rahatsız etmiyorsa yankı denir!
  Rahatsız ediyorsa, bana çarpıp geri dönmüş demektir!
  Hiçbir fikrim yoksa, tabiat size son sözünü söylüyordur”
  Bu mantıkla düşünürsek, sahillerde dolgu yapılmış yolların fırtınada dalgalarla çökmesi mesela biçimsel bir yankı mıdır? Sanki öyle gibi geldi.

  • 🙂 çok tatlısın.. aslında kullandığım görsel veya bir bumerang ya da sesin ortada dolaşması gibi de hayal edilebilir..

   titreşim ve birlikte olanların ayrışması.. çökmesi ya da aynı ortak noktada toplanması.. damar damar üstüne binmesi.. kan oturması.. zihin açıcı geliyor şu an da.. 🙂

 2. Hayır, yankı ve eko/ da ki olayı kast etmedim. Kütle olarak doğaya müdahale etmediğinizde doğal akışta süregelen müdahale sonrası doğanın insanın doğadan aldığını geri alır. Daha çok bunu demek istemiştim.

     • Öncelikle teşekkür ederim nazik iltifatına😊 Yok, aslımda üç gün önce demiştin ya sen “pozitif düşünme tarafına yönelsen iyi olur” diye. Dediğini yaptım, o yüzden bugün de güzelim🙂

     • buna çok sevindim.. açıkçası kendin için böyle bir karar alman ayrıca önemli.. farkı hissedeceğine eminim.. 🙂

      ruhun bedenini bir pusula gibi kullanmaya başlayınca bana da haber verir misin? rica ediyorum.. 🙂

     • Elbette ki haber vetirim😊 Ancak bak şimdi yine öyle bir şey dedin ki😄 bemde hep ruhum bedenimi bu kadar çok kullandığı için bu haldeyim:) Genelde pozitif ama zaman zaman melankolik. Aklımın ruhuma baskısı belkide bu. Ruhumun aklımı bir pusula gibi kullanması getek belki de? 🤔 Bilemedim. Bir düşüneyim bunuda, kendimi bir çözümlemeye çalışayım

     • Evet, zihin de olabilir belki. Ama aslımda zihnimizin içindekiler değil tam olarak. Yani akılı kullanma, mantık, aklının onayladığı durumlar ve savunduğumuz düşüncelet belki de. Hani beni öyle insanlara karşı isyan haline sokan düşümceler gibi.

     • Ruhunun bu konularla ilgileneceğini pek sanmıyorum.. Ruh canlı ya da varlık olarak tanımlanan enerji olsun, diyelim ki mantığında konuşuyorum.. yani belki sen farklı tanımılıyorsundur ondan dolayı bunu yapıyorum.. bu durumda ruh sadece deneyimlemeye gelir.. yani Aylin var olup yok olur ama ruh hep deneyimlemeye devam eder… dolayısıyla Aylin bedeni ya da zihniyle onun önünü açmaya çalışması gerekirken ona engel oluyorsa o zaman bu kabın içinde ruh fazlaca durmaz..

      akıl bir çağ idi.. artık farklı bir çağ var.. ama zihin hep var ve olmaya devam edecek.. dolayısıyla burada tanımlar o kadar önemli ki bu konuyu anlamamız için gerçekten özgürlük bu tanımlarda..

    • 🙂 gemiciler gemiyi iskeleye yaklaştırdıklarında sıkı sıkı bağlamazlar.. akıllarında fırtına vardır.. bol bağlarlar bu yüzden.. esnek.. geniş.. güvenirler tabiata filan 🙂

     • Evet çok doğru, ama enerji öyle bir şey ki biraz esnettiğin ana hoop kayıveriyor. Ama Enerji tabiata bile güç gösterizi yapmıyor mu?

     • enerji tabiata karşı değil bence.. her güç karşısında bir dengeleyici enerji ister.. yani biraz duraksamak ve dinlenmek için.. sürekli hareket değil de biraz durmak.. ya da sürekli hareketsizlik değil de biraz da hareket.. bu bir karşıtlık değil daha çok dengelenme.. kabul gibi..

Neden yorum yapmıyorsun?