soul

soul

Ruh çağırmak istiyorsan, önce ateş yakarsın! Tüm ayinler, ateşle başlar ve ilk gelen ruh, her zaman güneşin ruhudur. Zaten ortam sıcak değilse, kimse gelmez. O soğuk mekanlara bir bakın isterseniz. Nesli tükenmiş, yaratıklarla doludur etraf! Diğer yaratıklardan çok uzaklarda ve tek başlarına yaşarlar! Çiğ yiyeceklerle beslenip, kendi içsel ateşlerini harlatırlar! Onlar ruhsuz demiyorum! Onları çağıramazsınız demek istedim!

Bir varlığı incelemek için, ona çok yaklaşırsınız. En ufak parçasını bile, kaçırmak istemezsiniz. Fakat, bazı varlıklara yaklaşmak pek mümkün değildir. Bu yüzden onları çağırırsınız. Güneş’e yaklaşamayız mesela. Onun ruhunu iliklerimizde hissetmek için, hep ateş yakarız. Bu kadar uzaktan inceleyemeyeceğimiz güneş, her zaman bizim için gelir.

soul

Yukarıdaki çıkarıma göre bir kurgu yaratmak istiyorum şu an;

Ruhumun derinliklerinde çok özel bir panayır olduğunu keşfettim. Her istediğimde bu ruhları çağırabiliyorum. Bu tür şeyler yazdığım için deli olduğumu düşünüyor olabilirsiniz. Hatta ruhlar dünyasına inanmıyor da olabilirsiniz. Ben yine de sizinde tanıdığınız ve çok iyi bildiğiniz bu panayırı, gözlerinizin önüne sermek istiyorum.

Favori ruhum, Müzik!

Neredeyse sürekli beraberiz, bazen mırıldanıyorum bazen çığlık atıyorum. Ve o, hep benimle birlikte, geçen tellerin üzerinde yürürken, Melodi diye bir konu açtı mesela! Bemol ve Tremole hakkında saçma sapan şeyler anlattı. Majör ve minör gamların, çarmıha gerilen bir insanın yaşam mücadelesini, çok iyi anlattığını söyledi. Bütün herkesin nasılda hizaya geldiğini, dünyaya bu şekilde düzen getirildiğini, ruhların nasıl birer takipçiye dönüştüğünü gösterdi. Ve inanır mısınız? O konuştuğunda, ben hep dinliyorum.

Benim ruhum, Yazı!

Bir şelale gibi gürlüyor içimde kelimeler. Ara sıra beraberiz yazıyla, çünkü yaşama ayak uydurmam gerekiyor. Geçenlerde kalemi eline al dedi bana ve bir hikaye anlattı. Dedi ki; Gerçek Aşk asla bitmezmiş, dönüşmek ve o yolda ilerlemek için ruhunun derinliklerine inmen ve bu hazineyi keşfetmen gerekirmiş. Bu kelimeleri yazarken bile, “Gerçekleşmeyen Aşk” diye söyleniyorum! Yine da yazmak yaratmak kavramının en güzel varoluş biçimi bence! Ve inanın bana, aramızdaki ilişki her kafadan ses çıkıyor şeklinde.

soul

Bedenimdeki ruhum, Mutlu!

O inanılmaz derecede yorgun, uzun bir süre sansüre uğramış gibi! Manevi gücünüzü, maddi dünya ile savaşa sokarsanız. Bunu sadece Mutlu kazanabilir. Ona her şeyi sordum biliyor musunuz? Bugüne kadar hep onun karar vermesini istedim. Dediğim gibi bir süredir, işleri zihnimden yürüttüğüm için, bundan muzdarip olduğunu söylüyor. Ama geçen gün işleri devralması gerektiğini ilettim ona! Küçük bir meditasyon sırasında karşılaştık! Bırak artık dedi bana. Ve inanır mısınız? Onunla çok iyi anlaşırız.

Şimdi beni incelemek için, bana iyice yaklaştınız. Eğer ufak parçaları sizde yakaladıysanız. Onları birleştirmek, kulağınıza hoş gelebilir. Fakat, bazı varlıklara yaklaşmak, pek mümkün değil! Bu yüzden onları çağırın. Gelmeyenler nesli tükenmek üzere olanlardır! Sakın umursamayın! Onlar ruhsuz demek istemiyorum! 

Ortam yeterince sıcak olmayabilir!

Ruhunuza iyi bakın!

YAZAN: MUTLU ERERİŞ

Ruhsal Gelişim kategorisine buradan ulaşabilirsiniz!

24 thoughts on “soul

 1. hkaygun dedi ki:

  Sevdim, ama şu an yorum yok, kanım birazcık promilli.. Yarın bi daha okuyayım.

  1. mutlu dedi ki:

   Ne zaman istersen 🙂 seni anlıyorum.

   1. hkaygun dedi ki:

    Kimse diğeri anlayamaz üstad, sen daha iyi bilirsin…yarın bi de kahveyle okumam lazım, ruhlar ve kişi hikayesi kahveyi de hakeder, yoksa promil dediğin ne ki…

    1. mutlu dedi ki:

     Peki 🙂

     1. hkaygun dedi ki:

      Eyvallah mutlu insan

     2. mutlu dedi ki:

      Eyvallah 🙂

 2. Ebedigenclik dedi ki:

  Harika bir kurgu. Düşündüm de ön yazınızdan sonra bana da böyle bir kurgu yaratmam söylenseydi, kesinlikle olmazsa olmazım ‘muzikle başlardim. Belki ikinci olarak içimdeki polyananın ‘mutluluğundan’ bahseder sonra da ‘yazmayı’ dillendirirdim. O yüzden yazı çok tanıdık geldi. Sanki ben yazmışım gibi.

  1. mutlu dedi ki:

   Ruh ikizi 🙂

 3. hkaygun dedi ki:

  Ruhsuzların dünyası her yerimizde, iyi ki varlar ki onlar sayesinde kendimizi bulabiliyoruz azcık da olsa…Sevgiler

  1. mutlu dedi ki:

   Eheh 🙂 sevgiler..

 4. Life the moment dedi ki:

  Hissederek yazmak güzel

  1. mutlu dedi ki:

   Teşekkür ederim. Bunu duymak güzel.

 5. sinchao dedi ki:

  Haftaya nasıl başlasam diye düşünürken geldim. Bu hafta senin ruhunla başlamak iyi bir fikirdi. Bazıları ruhunun olması gereken yerde kan portakalı taşır; ocak ayazında pazarcı tezgahının en kuz yerinde don vuran bir kan portakalı… Haziran da gelse, bir orman yangının ortasında da uyansa o portakalı taşıyan, göğsünde bir üşümenin esiridir her sabah… Bu sabahki gibi…

  1. mutlu dedi ki:

   Hoşgeldin 😊 Özlettin kendini Chao. Kan portakalının özgün lezzetiyle gelmişsin. Şubat ayının başlarında hasat ediliyordu. Dimi? Sana mükemmel bir hafta diliyorum.

 6. sinchao dedi ki:

  Günaydın hoş buldum 🙂 Kan portakalının kasımdan sonra başlıyor hasadı, ocak sonuna kadar sürüyor ama bölgeye göre değişiyordur muhakkak; lakin uzun süredir denk gelmiyorum yakut renkli ruhsuzluğa 🙂 Teşekkür ederim, sana da iyi haftalar. 🙂

  1. mutlu dedi ki:

   Finike de Şubat başlarındaydı sanırım. Bende pek denk gelmiyorum. Nesli tükeniyor herhalde 🙂

   1. sinchao dedi ki:

    Sanırım yakında portakal için Sicilya’ya gitmemiz gerekecek 🙂

    1. mutlu dedi ki:

     Güzel bahaneymiş 🙂

 7. aylintamakan dedi ki:

  Sanırım, hala bir ruha sahip olan herkesn kendinden bir şeyler bulacağı bir yazı olmuş ve çok da güzel olmuş.

  1. mutlu dedi ki:

   O zaman iyki geldin. Hoşgeldin 🙂

   1. aylintamakan dedi ki:

    Hoşbuldum😊 O zaman Şems-i Tebrizi’nin de dediği gibi ; Kalp ruha der ki: ben severim, âşık olurum; ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir: Sen yeter ki sev.
    Ruhumuzu doyurabilmek için, ruhumuzun daimi için seveleim. Ağacı, kuşu, börtü böceği, müziği, resimi, yazmayı, insanı, doğayı…Sevebildiğimiz kadar sevelim. 😊

    1. mutlu dedi ki:

     sana katılıyorum.. ruhumuza değsin 🙂

 8. tohumunguncesi dedi ki:

  😇 ruhuna sağlık 🙏🏼

  1. mutlu dedi ki:

   ah seninde, teşekkür ederim 🙂

Bir Cevap Yazın